Wywiad z Marianne Farley

Witam Cię serdecznie w imieniu fanów Nightwish. Co wiedziałaś o zespole zanim trafiła do Ciebie propozycja zagrania w ich filmie?

Muszę przyznać, że nie wiedziałam nic o Nightwish zanim zaczęliśmy nagrywać film. Stałam się ogromną fanką sekundę po tym, jak odsłuchałam pierwszą piosenkę z albumu i nadal nią jestem. Są cudownymi i wspaniałymi ludźmi!


Ciekawi nas jak zareagowałaś na propozycję zagrania w tak specyficznym filmie?

Gdy po raz pierwszy przeczytałam scenariusz, byłam oczarowana jego pięknem. Historia bardzo mnie wzruszyła. Byłam również zaintrygowana całą sprawą. Zawsze kochałam wszystkie rodzaje muzyki (nawet byłam piosenkarką w pewnym momencie mojej kariery) a więc, idea bycia częścią tego unikalnego filmu była dla mnie bardzo atrakcyjna.


Czy dużym wyzwaniem było dla Ciebie wcielenie się w rolę Gem? Zagranie której ze scen sprawiło Ci największą trudność?

Granie Gem było sporym wyzwaniem ze względu na intensywność jej emocji. Nagraliśmy film w 18 dni, co oznacza, że musieliśmy każdą ze scen zarejestrować szybko i efektywnie. Gem przechodzi przez emocjonalny rollercoaster... przez co również i ja przechodziłam.


Którą z piosenek z filmu nucisz do dziś?

Zdecydowanie Taikatalvi. Przepiękna melodia.


Jak Ci się współpracowało z aktorami/amatorami tzn. członkami zespołu?

Wszyscy byli bardzo wspaniałomyślni w tym projekcie. Każdy z nas miał część do odegrania i temu poświęciliśmy nasze energie. Cudownie było grać z innymi aktorami. Joanna (Ann), Francis (Tomas) i Ilkka stali się dobrymi przyjaciółmi. Było wspaniale mieć zespół wokoło podczas zdjęć. To uczyniło cały ten projekt żywym dla mnie. Widzieć jak grają, rozmawiać o filmie i łączyć wszystkie sceny razem z nimi było niesamowitym doświadczeniem.


Czy po obejrzeniu filmu byłaś czymś zaskoczona? Twoja opinia o nim?

Kocham ten film. Jest unikalny. Jestem bardzo dumna z niego i czuję się ekstremalnie wyróżniona mając możliwość bycia jego częścią.


Jaką muzyka interesujesz się na co dzień? Wyróżniany zespół/muzyk?

Kocham wszelkie typy muzyki. Kocham jazz, hip hop, klasykę, pop, rock. Teraz również kocham Nightwish! Ciężko powiedzieć mi, kto jest moim ulubionym zespołem lub muzykiem, ponieważ jest ich tak wiele. By wymienić kilku: Yael Naim, Nine Inch Nails, Patrick Watson, Ray Charles itd.


Jakie książki lubisz czytać? Twój ulubiony pisarz/poeta?

Kocham czytać fikcję, ale muszę przyznać, że nie miałam czasu przeczytać żadnej przez dłuższy czas. Kilku moich ulubionych autorów to Dostojewski, James A. Michener, John Steinbeck i Honoré de Balzac. Aktualnie czytam książki non-fiction. "Potęga teraźniejszości" Eckharta Tolle'a jest jedną z moich ulubionych.


Każdy ma marzenia związane ze swoja pracą- jakie jest Twoje?

Chcę wyruszyć w świat by nagrać film w każdym kraju. :) Poznawanie nowych kultur i możliwość współpracy z nimi jest jedną z moich pasji, podobnie jak filmy.


Czy byłaś kiedyś w Polsce? Czy znasz polską scenę aktorską i muzyczną?

Hmmm, wszystko, co wiem o Polsce przeczytałam w książkach. Jest świetna książka Jamesa A Michenera zatytułowana "Polska". Chciałabym kiedyś odwiedzić ten kraj. Z tego, co słyszałam jest piękny a ludzie wspaniali.


Słowo od Ciebie dla polskich fanów Nightwish?

Nie mogę uwierzyć ilu cudownych fanów ma Nightwish na całym świecie (i zdecydowanie dużo w Polsce). Czuję się wyróżniona móc spotkać niektórych z nich przez różne portale społecznościowe. Dziękuję Wam bardzo za wszystkie wasze miłe słowa i wsparcie.


Autor: Beata

    Comments