Jukka: Dziennik z letniego obozu Nightwish (32 tydzień)

Kiedy ogląda się zdjęcia z naszego letniego obozu, to wydaję się, że tylko łowimy ryby , uprawiamy sporty wodne i pijemy alkohol. To jest w zasadzie prawda! Ale tworzymy także dobrą muzykę. Nie powiedziałbym, że to zwyczajne zgrupowanie, tylko prawdziwy letni biwak!

Marco nie było z nami przez ostatnie trzy dni. Musiał zadbać o sprawy związane z zespołami Tarot i Northern Kings. Jednak zdecydowaliśmy się na próby z ostatnim, monumentalnym utworem.

Pomyśleliśmy też o niektórych fragmentach piosenek, z których nie jesteśmy w 100%-ach zadowoleni. Użyliśmy więc kilku małych sztuczek i nadaliśmy ostatnie szlify utworom. Tu i tam skróciliśmy zbyt długie partie instrumentalne lub zmieniliśmy tempo. Ostatni utwór to wspaniałe dzieło. Składa się z trzech części, z których każda mogłaby stanowić odrębną całość. Jest w nim kilka szybkich, gitarowych riffów. Potem wolne tępo, piękny nastrój i charakterystyczny rytm.

W poniedziałek zrobiliśmy sobie dzień wolny i wypłynęliśmy na jezioro z grupą profesjonalnych wędkarzy. Pewnie już widzieliście kilka ujęć i obrazków z tej wyprawy. Widać, że dobry połów to nie tylko kwestia szczęścia. Wiedza też ma duży wpływ na wyniki. Ale oczywiście żeby złapać naprawdę dużą sztukę, musisz mieć dobre układy „na górze”. W czwartek pojechaliśmy na mecz baseballa, kibicować KIPA-90. To nasza lokalna duma. Zespół grał bardzo dobrze, ale niestety przeciwnik był

nieco lepszy. To koniec sezonu. Gdy pisałem ten dziennik, odbywał się już ostatni mecz, który również zakończył się porażką. To koniec rozgrywek dla naszej drużyny. Ale mam wciąż nadzieję na puchar w przyszłym roku, bo zespół ma spory potencjał.

W weekend odwiedziło nas sporo znajomych, m.in. Sami Vanska. Uprawialiśmy sporty wodne, graliśmy w rzutki. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Fajnie pływało się na dmuchanym kole, które ciągnęła łódź płynąca z pełną prędkością. Chociaż świetnie się bawiłem, to były również chwile grozy. Nareszcie spróbowałem jazdy na jednej narcie wodnej. I ku zaskoczeniu wszystkich, udało mi się to za pierwszym razem! Ale to było wspaniałe uczucie!

Teraz mamy wolne do czwartku. Czasem dobrze jest się zdystansować, by inaczej spojrzeć na utwory.

Trzymajcie się, pa, pa!

Jukka


Top 5/ Tydzień 5

1. Dumny sportowiec na jednej narcie wodnej!

2. Praca nad ostatnim utworem

3. Rejs wędkarski z zawodowcami

4. Karmienie Harriego, naszego obozowego pająka

5. Znakomity smak Ruska – wina z borówki brusznicy


Źródło: Nightwish.com | Tłumaczenie: Ania

    Comments