Tuomas: Letni obóz – część 4

Minął kolejny tydzień prób i pracy nad kształtowaniem piosenek. Harowaliśmy naprawdę ciężko. Pływaliśmy też łódką i łowiliśmy ryby. Radosnym wydarzeniem były narodziny dziecka Anette! Cieszyliśmy się bardzo z jego przyjścia na świat. Gratulacje i dużo szczęścia dla całej rodziny! W ostatni weekend ostatecznie zakończyliśmy pracę nad utworami nr 9 i nr 10.

Piosenka nr 9 jest zainspirowana twórczością Zimmera. Wciąż wracamy do korzeni i chóralnych brzmień. Myślę, że Emppu najbardziej polubi ten fragment albumu. Zawsze mam problem z krótkimi i prostymi utworami. Ale ten brzmi bardzo obiecująco, nawet w mych wymagających uszach i w sercu.

Piosenka, którą się teraz zajmujemy zamyka album i jest niezwykle ambitnym dziełem. Zakładam, że będzie trwała około dwudziestu minut. Czuć ducha Wujka Walta w każdej nucie tego utworu. Myślę jednak, że musimy popracować jeszcze nad aranżacją.

Gdy skończymy już pracę nad tym kolosem, zostanie do przećwiczenia jeszcze akustyczny kawałek w stylu „The Islander”. To połączenie Ennio Morricone i Christy Moore. Żeby tchnąć życie w ten utwór, Emppu i ja potrzebujemy dużo piwa Guinness, dobrej whisky i wietrznej pogody. Oraz oczywiście dudy i bodhran Troya.

Marco nagrał już wokal do prawie wszystkich piosenek.Są na demo i nabrały już właściwego kształtu. Anette będzie mogła usłyszeć linie wokalne i przejrzeć wszystkie teksty. Jestem bardzo zadowolony z tego twórczego procesu. Robimy wszystko razem, powoli. Utwory są delikatne jak powietrze, a wokal i śpiew dają im siłę i moc.

Wczoraj pojechałem do Lappeenranta, zagrać na klawiszach dla zespołu Kotiteollisuus. Wydają nowe demo. To dobrze, że coś się dzieje w tej sprawie.

Minęły cztery tygodnie odkąd zaczęliśmy nagrywać nasze demo. Mamy jeszcze sporo czasu na ostateczne poprawki i udoskonalenia. Zrobimy to najlepiej jak potrafimy. To wspaniale, że nie musimy się spieszyć i mamy czas na zmiany! Przypomniało mi się, że mieliśmy wyruszyć na połowy pstrągów.

Dbajcie o siebie!

Tuomas Top 5 /Tydzień 4

1. Nagranie demo NW/ prowadzący wokal Marco

2. Esko Valtaoja

3. Kitee – Sotkamo 2:0 / niedługo zaczynają się play-offy

4. ”Edward Nożycoręki”- film

5. Alfred J. Kwak


Źródło: Nightwish.com | Tłumaczenie: Ania

    Comments