Tuomas: Letni obóz – część 1

Niemal cztery lata temu spotkaliśmy się w małej, sielankowej wiosce Sävi, aby przećwiczyć i zaaranżować to, co później nazwaliśmy „Dark Passion Play”. To był niezwykle inspirujący i wspaniale spędzony czas. Zdecydowaliśmy, że zrobimy to samo tworząc nadchodzący album Nightwish, który będzie nazywał się………..


Znów jesteśmy tutaj. W pięknej, malowniczej wiosce w Finlandii. Zaczynamy tworzyć następcę dla „DPP”. Obecnie jest tu tylko męska część zespołu. Anette dołączy do obozu nieco później. Przyjechaliśmy wczoraj. Nasze wspólne spotkanie uczciliśmy pływaniem na nartach wodnych i piciem piwa Quilmes. Myślę, że będziemy robić to codziennie.


Właśnie dostaliśmy sprzęt i PA, w korzystaniu z niego pomoże nam słynny inżynier dźwięku / współproducent TeeCee Kinnunen, a w ciągu kilku dni powinniśmy rozpocząć pracę nad piosenkami. Obóz jest niesamowity. Do sauny można wejść bezpośrednio z sali prób. Są miejsca, gdzie można się spokojnie skupić i zrelaksować. Wciągnęliśmy wysoko na maszt oficjalną flagę obozu Nightwish.


Mam ukończone dwanaście piosenek, ale wciąż pracuję nad kilkoma tekstami. Ten proces twórczy jest niezwykle owocny, ale pisze się powoli i jest to bardzo czasochłonne. Czuję się jednak zadowolony jak nigdy wcześniej. Nie wiem tylko, czy to dobrze czy źle. Dla mnie album jest jak szalona podróż rollercoasterem w parku rozrywki, zaprojektowanym przez Neila Gaimana, Tima Burtona i Salvadora Dali. To najlepiej wyraża jego istotę.


Podobnie jak poprzednio, będziemy nagrywać dema, utwór po utworze. Aż w końcu materiał będzie perfekcyjny. Wtedy trafi do pana Pipa Williamsa i rozpoczniemy proces orkiestracji. Najbardziej realna data wejścia do studia to 15 października. Znów będziemy pracować w Londynie z tą samą orkiestrą i chórem. Będzie tam z nami TroyDonockley. Teraz ma on większy udział w tworzeniu utworów. Wprowadzimy nowe elementy i to, czego nigdy nie próbowaliśmy wcześniej.


Tak więc wszystko się rozkręca. Będziemy na bieżąco informować o naszych poczynaniach, pisząc i zamieszczając fotografie.


Dziękuję za to, że znów towarzyszycie nam w tej podróży!


Zdjęcia z naszego letniego obozu możecie znaleźć w galerii na oficjalnej stronie!Wasz TuomasTop 5 / Tydzień 28


1. Sporty wodne


2. Dimebag Darrell – biografia


3. ”Alicja w Krainie Czarów” – film


4. ”Ihmebantu”- film


5. Amorphis: ”Tales From The ThousandLakes”Źródło: Nightwish.com | Tłumaczenie: Ania

    Comments