Tuomas: Petrax Studio, marzec 2011, cz. III

Czas by nadać ostateczny szlif płycie Imaginaerum podczas czekania na wyzdrowienie Anette. To oznacza celtycką magię pana Troya Donockleya dudami i bodhranem (irlandzki bębenek), dymiące palce pana Pekka Kursisto z jego skrzypcami i trochę dodatkowej perkusji i plemiennych bębnów.

Odebrałem Troya z lotniska w sobotnią noc, podczas gdy Jukka i Kai (Hahto) generowali kilka nowych pomysłów do perkusji i pili wódkę w Petrax. Kiedy wróciliśmy oni już przygotowali wszystkie tamburyny, bębny szamana etc. Zadowoleni z całodziennej pracy świętowaliśmy Kumberlandzko – Karerskie Spotkanie Umarłych Poetów poprzez zażywanie królewskiego, magicznego i alchemicznego napoju zwanego Samari (likier). Jari (Sinkkonen z „Kotiteollisuusa”) także dołaczył do nas w nocy, by zrobić nowy tatuaż dla Jukki.

Troyowi półtora dnia zajęło nagrywanie dud i bodhranu. Jego nagrywanie zakończyło się też zarejestrowaniem śpiewu w jednym utworze – strzał w dziesiątkę na który wpadliśmy w ostatniej chwili. Ta szczególna melodia stała się jedną z głównych atrakcji albumu. Sobotni wieczór był wypełniony oczekiwanym magicznym pokazem Troya, sauną i youtubową mieszaniną naszych czasów, porażką tenora, kota przeciwko drukarce, Sony wypuszczającej głupi kawałek gówna, które nie działa i tak dalej.

Wirtuozeria Pekki w grze na skrzypcach oszołomiła nas, gdy dołączył w poniedziałkową noc by trochę pograć. Jego odręczne notatki sprawiają, że recepty lekarzy wyglądają jak sztuka Rembrandta. Prawdziwy muzyczny geniusz z wielkim sercem.

Ogromne podziękowania kieruję do was koledzy, którzy przyczyniliście się do powstania tego albumu! Specjalne uznanie należy się Tinie i Petri, naszych gospodarzy studia, dozorcom i drogim przyjaciołom w Petrax.

W tym momencie nagrywamy wokale Anette, dotychczas skończyliśmy 7 piosenek. Ona jeszcze nie wyzdrowiała całkowicie po złamaniu żebra, ale na szczęście nie ma to wpływu na śpiew. Nigdy nie brzmiała lepiej. Czas by teraz wejść do jamy pana Karmila i zacząć wgryzać się w piosenkę numer 8.

Pozdrowienia z najbardziej deszczowych i najbardziej szarych Helsinek

Tuomas


Źródło: Nightwish.com | Tłumaczenie: Maggie

    Comments