Tuomas: Petrax Studio, marzec 2011

Tydzień temu poczułem, że Klątwa Mumii została na nas rzucona. Nagrywanie wokali miało zacząć się w poniedziałek 7 marca, ale Anette upadła w domu kilka dni wcześniej i złamała żebro. Myśląc pozytywnie, na szczęście to nie wygląda tak źle jak brzmi. A zatem Anette teraz potrzebuję tylko odpoczynku i musi porządnie wyzdrowieć zanim będziemy kontynuować, nową datę na nagrywanie wokali ustaliliśmy na początek kwietnia. Nie będziemy się śpieszyć i nie będziemy robić niczego na pół gwizdka.

Zatem zadzwoniliśmy do Marco aby przybył do studia zanim wyjedzie na ferie z jego rodziną. Zdecydowaliśmy, że tak czy inaczej musimy jak najlepiej wykorzystać czas zarezerwowany w studio. Pierwsze, co powiedział mi we wtorek to fakt że poślizgnął się na ganku i potłukł żebro i nie jest pewny, czy da radę śpiewać. W tym samym czasie Mikko (Karmila – inżynier nagrań) leżał w łóżku chory od kregosłupa.

W środę Marco był jeszcze ranny, Anette się nie polepszyło, Mikko wciąż leżał chory w łóżku, a Tero (Kinnunen – drugi inżynier nagrań) został przejechany przez konia i wóz (!)

Zostało więc jeszcze 3 tygodnie, a ja samotnie siedziałem w studio popijając Sziraz i próbując zrobić coś z licznikiem konsoli miksującej – odłóż czar biedna mumio, daj odpocząć duszy.

Teraz, tydzień później sprawy układają się o wiele lepiej. Marco mógł zaśpiewać kilka utworów dzięki panu Burana, Tero bardziej zranił swoją dumę niż ciało, Mikko wrócił do krainy żywych, a Anette mogła wyjść na dwór pierwszy raz od dwóch tygodni. Wspaniałe wiadomości! Zarejestrowałem wszystkie partie keybordu, pianina i organów, większość dźwięków była a la pan Jussi Tegelman, Mikko rozpoczął już proces redagowania. Mimo wszystko nie zmarnowaliśmy czasu w studio.

Teraz czekamy tylko na wyzdrowienie Anette, by Marco mógł dograć resztę wokali i krzatający się wokół Troy nagrał dudy i pokazał nam trochę legendarnej magii.

Tymczasem pięknej wiosny dla każdego. Wkrótce napiszę więcej.

Tuomas.


Źródło: Nightwish.com | Tłumaczenie: Maggie

    Comments