Jukka: Wszystkie utwory z perkusją zostały nagrane!

Doszedłem do wniosku, że sesje nagraniowe są tak stresujące, że chcesz je skończyć tak szybko jak to możliwe, ale tym razem wszystko było inaczej. Cała sesja była bardzo spokojna i w ogóle się nie śpieszyliśmy. Poświęciliśmy czas, aby zrobić różne podejścia do kilku piosenek i nie robić żadnych kompromisów. Jak na jednym ze zdjęć z koncertów Tuomas wydusił to, co najlepsze ze mnie. Ale jestem pewien, że zrobił to z miłości.

Utwory znów są bardzo różnorodne, nastrój zmienia się z obłąkanego cyrku w zamglony jazzowy klub. To wielkie wyzwanie próbować nadać każdej piosence właściwy akcent, ale „skromnie” uważam, że się udało. Dzisiaj skończyliśmy sesję rejestrując czarodziejskie bębny na początek albumu i grając brushe* do klasycznych ballad w duchu Davida Lyncha. Wszystkie bębny zostały zarejestrowane do 10 piosenek i nie mogło być lepiej – doskonała lokalizacja, super chłopaki do pomocy i tworzenie wspaniałej muzyki.

Teraz nadszedł czas, by podnieść kieliszek i powiedzieć chłopakom „na zdrowie”. Czas, by Emppu dał swój wkład z album i jestem pewien, że wkrótce coś od niego usłyszycie.

Wasz Jukka


Źródło: Nightwish.com | Tłumaczenie: Maggie

    Comments